Przedstawienia w przedszkolach

scenariusze przedstawieńOdgrywanie małych teatrzyków jest działaniem wpisanym w edukacją najmłodszych w placówkach przedszkolnych. W ciągu całego roku nie brakuje okazji do wystawienia przeróżnych przestawień. Pedagodzy często z tego korzystają, ponieważ niesie to za sobą dużo pozytywów, m.in. rozwija twórczość przedszkolaków, uczy współpracy. Większość nauczycieli zadaje sobie jednak pytanie skąd brać nowe pomysły na organizację widowisk scenicznych. Zastawiając się nad tym skąd brać takie scenariusze trzeba na początku zastanowić się, jak można rozpoznać dobry scenariusz. Otóż taki scenopis musi mieć kilka podstawowych cech. Przede wszystkim ważny jest fakt, aby plan naszego przedstawienie w pełni odpowiadał grupie dla której jest przedstawiony. Konieczne jest, aby fabuła, kwestie wypowiadane przez małych aktorów, czy fragmenty muzyczne były na poziomie przedszkolaków.

Wówczas mali aktorzy bardzo łatwo przyswoją sobie treść przedstawienia i łatwiej będzie im przygotować się do swojej roli. Kolejną kluczową kwestią jest wielość postaci. Chodzi o to, aby w jak najwięcej przedszkolaków mogło wziąć udział w przedstawieniu. Dzięki dzieci uczą się współpracy i działania w grupie, a to jest przecież jeden z głównych celów organizacji przedstawień teatralnych. Inną ważną kwestią jest treść, jaką niesie przedstawienie.

scenariusz przedstawienia dla dzieciWażne, aby w przystępnych, humorystyczny sposób, zawrzeć w scenariuszu uniwersalne wartości, które przyswoją sobie dzieci. Czwartą cechą dobrego scenariusza jest jego elastyczność. Chodzi o to, aby móc dostosować go do różnych warunków, jakie zastajemy w przedszkolach. Elastyczność takiego scenopisu pozwala nam oszczędzić dużo czasu na przygotowaniach. Ostatnią cechą o której warto wspomnieć jest rola muzyki. Piosenki i utwory śpiewane przez aktorów, oraz elementy dźwiękowe wplecione w scenariusz stworzą odpowiedni klimat przedstawienia. Szukając scenariusza trzeba wziąć pod uwagę te wszystkie cech. Gdy nam się to uda to możemy być pewni, że ze swojego wyboru będziemy zadowoleni. Inwestycja, jaką poczynimy kupując taki scenariusz na pewno nam się opłaci. Stworzymy piękne i oryginalne przestawienie, które może liczyć na duży sukces i pozytywny odbiór wśród widzów.